30 May 2023

Jakie odżywki kulturystyczne dla kobiet?

Suplementy zawierające białko serwatkowe są bardzo dobrym produktem zaraz po treningu. Skutecznie regenerują organizm kobiety. Specjaliści sugerują, iż zażywanie suplementów białkowych od razu po wysiłku fizycznym chroni się tkankę mięśniową, jednocześnie pozbywając się tkanki tłuszczowej (co jest niezwykle cenne, szczególnie dla kobiet).
Nie może to być przypadkowa odżywka, trzeba bowiem stawiać na jakość. Nie może zawierać w swoim składzie węglowodanów, cukru ma być jak najmniej (śladowe ilości dla smaku), niewiele tłuszczu. Warto więc przed kupnem dokładnie przeczytać skład produktu.
Ważne! Nie można stosować danej porcji odżywki białkowej zamiast konkretnego posiłku! Żadna, nawet najlepsza odżywka nie zastąpi go. Może to tylko zaszkodzić naszemu organizmowi.
Warto też robić sobie przerwy w konsumpcji białka serwatkowego (bądź innego) z odżywek. Można też jej jeść tylko przed treningami (tj. tylko w te dni, w które trenujemy).
Na koniec można wspomnieć, iż nie poleca się odżywek sojowych, ponieważ mogą one rozregulować gospodarkę hormonalną. Częściej więc wybiera się odżywki z białkiem zwierzęcym.

Previous post Odżywki i suplementy z tauryną dla kulturystów
Next post Co możemy znaleźć w odżywkach dla kulturystów