24 May 2024

Serwatka – sprzymierzeniec kulturysty

Ważnym, a zapomnianym nieco w ostatnim czasie składnikiem zdrowej i zrównoważonej diety jest serwatka. To produkt, który oddziela się w wyniku produkcji przetworów mlecznych. Zawiera mnóstwo witamin, minerałów i doskonale przyswajalnego białka. Dlatego jest ona sprzymierzeńcem osób, które chcą szybko i efektownie zbudować imponująca muskulaturę.
Na pewno szukają więc najlepszego źródła białka. Nie bez przyczyny, białko serwatkowe jest ważnym składnikiem preparatów przeznaczonych dla kulturystów, osób uprawiających sporty siłowe, pragnących zwiększyć efektywność treningów, w celu wzmocnienia mięśni i uzyskania odpowiedniej, sportowej sylwetki i większej wydolności. Dlatego jeśli zależy nam na takich efektach, właśnie po tego typu preparaty należy sięgać.
Można też wybrać po prostu serwatkę w stanie naturalnym – tyle że może być pewien kłopot z jej nabyciem. Warto poszukać w specjalistycznych sklepach sportowych, ze zdrową, ekologiczną żywnością, a nawet – spróbować wytwarzać samemu – potrzebne jest do tego świeże mleko, niepoddane obróbce termicznej.

Previous post Kulturystyka – bardzo wymagający sport
Next post Czy kulturyści muszą stosować odżywki