15 June 2024

Błonnik a kulturystka!

Błonnik odgrywa szczególną rolę w kulturystyce. Bywa nazywany jednym z podstawowych i niezbędnych składników w diecie sportowców, którzy zajmują się tą dziedziną. To naturalna konsekwencja jego licznych właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim błonnik umożliwia utrzymanie na odpowiednim poziomie glukozy we krwi. Odpowiada za sterowanie wydzielaniem insuliny. Odgrywa wreszcie kluczową rolę w gospodarce wodnej, ograniczając proces zatrzymywania płynów.
Naukowo potwierdzone jest również, że przyśpiesza spalanie materii i hamuje odkładanie tłuszczy. Ponadto, dzięki jego regularnemu spożywaniu, kulturyści cieszą się lepszym samopoczuciem. Dlaczego? Otóż produkty z błonnikiem oczyszczają ich ciało z toksyn, usprawniają proces trawienia.
Reguluje on wreszcie poziom cholesterolu w ich organizmie. By jednak efekt taki był osiągnięty, muszą błonnik jeść regularnie i najlepiej tego samego rodzaju. Warto również produkty z nim jedząc, popijać dużą ilością wody. To przyśpieszy jego wchłanianie i właściwe działanie w organizmie.

Previous post Odżywki z  β-karotenem w kulturystyce i fitness.
Next post Giuliano Stroe – najmłodszy kulturysta świata