15 June 2024

Czy odżywki dla kulturystów są koniecznością?

Osoba, która przymierza się do rozpoczęcia regularnych treningów siłowych, z pewnością spotyka się z różnymi zdaniami na temat tego, czy warto – a raczej czy trzeba – stosować specjalne odżywki białkowe stworzone z myślą o sportowcach. Jedni uważają je za konieczność, inni zaś za niepotrzebną chemię, którą można zastąpić wysokobiałkową dietą. A jak jest w rzeczywistości?
Kulturyści potrzebują wyjątkowo dużej ilości białka każdego dnia, a jednocześnie ich dieta opiera się na dość małych porcjach. To sprawia, że dostarczenie organizmowi dużej ilości tego składnika jest w zasadzie niemożliwe, nawet przy wysokobiałkowej diecie. W związku z tym trzeba w jakiś sposób uzupełnić brak tego mikroelementu. I do tego celu służą właśnie odżywki.
A dlaczego białko jest takie ważne? Bo to właśnie dzięki niemu jest możliwy beztłuszczowy przyrost masy mięśniowej. Składnik ten jest bowiem głównym budulcem ciała człowieka. Ale warto zaznaczyć, że odżywki to nie tylko białko, ale i inne mikroelementy sprawiające, że treningi stają się łatwiejsze i bardziej wydajne.

Previous post Produkty dla kulturystów
Next post Jak rozpocząć swoją przygodę z kulturystyką?